Jak dobrać bieliznę do figury?

Jak dobrać bieliznę do figury?

W dobrze dobranej bieliźnie każda kobieta poczuje się pięknie i wyjątkowo. Niestety niewiele kobiet wie jak dobrze dobrać bieliznę do swojego typu figury. W tym artykule postaram się nieco rozjaśnić tą sprawę.

Figura typu gruszka

Kobiety o figurze w kształcie gruszki charakteryzują się delikatną linią ramion i talii oraz pełnymi kobiecymi biodrami. Natomiast biust na ogół kobiety o tej figurze mają niewielki. W takim wypadku piersi uniesie i powiększy biustonosz typu push-up Jeżeli chodzi o dół bielizny to do tego typu figury najlepsze będą klasyczne figi, które optycznie wyszczuplą uda i pośladki.

Figura typu klepsydra

Ten typ figury charakteryzuje się ładnym, kształtnym biustem, pełnymi biodrami oraz wyraźnie zaznaczoną talią. Kobiety o tym typie figury są szczęściarkami - mają idealne kobiece proporcje i najłatwiejszą do ubrania w bieliznę figurę. Kobiety klepsydry noszą najczęściej staniki o miseczkach C lub więcej. Potrzebują więc solidnego biustonosza o szerokich i mocnych ramiączkach, który będzie dobrze podtrzymywał piersi. W związku z tym, że kobieta klepsydra wygląda dobrze praktycznie we wszystkim - może dowolnie wybierać i przebierać w dostępnych modelach i fasonach bielizny.

Figura typu jabłko

Figurę tę reprezentują kobiety o raczej krągłych biodrach i widocznym brzuszku, a co za tym idzie nie odznaczającej się talii. Dobrym rozwiązaniem dla kobiet o kształcie jabłka jest gorset, który nada im wymarzonych kształtów i zaimituje talię. Dobrze sprawdzi się również biustonosz typu bardotka, który podniesie ładnie biust. Do biustonosza dobierz figi o nieco podwyższonym stanie wykończone koronką.

Figura typu prostokąt

W typie tym ramiona i biodra mają taką samą szerokość, jednak wcięcie w talii jest prawie niewidoczne. Kobiety o takiej urodzie powinny nosić biustonosz push-up typu plunge z wkładkami usztywniającymi i o ukośnej linii miseczek. Ten model biustonosza świetnie podniesie biust. Aby wydłużyć nieco nogi a figurze prostokąta nadać bardziej delikatny kobiecy kształt dobierz do biustonosza jasne delikatne figi, dobrze jeśli będą wysoko wycięte i być może wykończone koronką. Sprawdzą się w tej sytuacji takie kolory jak na przykład beż, biel, delikatne pastelowe kolory. Unikaj przede wszystkim zbyt wzorzystych, o zbyt intensywnych kolorach lub kusych rozwiązań.

Porady i wskazówki na temat doboru, rodzajów i fasonów bielizny damskiej. Najważniejsze informacje na temat bielizny dla kobiet w ciąży oraz bielizny dla mam. 

ul. Wielicka 72, Kraków

805 458 447

kontakt@kjbik.pl